Geszti guszti – van az a pénz, amiért érdemes /nyugton/maradni
2014-08-02 14:38:33

Geszti guszti – van az a pénz, amiért érdemes /nyugton/maradni

A magyar államtól kapja fizetése egy részét Geszti Péter, aki a Magyar Nemzeti Filmalap marketingeseként évi hatmillió forintot kap - számolt be róla szerdán a Bors című napilap. Az előadóként és dalszövegíróként is tevékenykedő szakember ugyanakkor néhány hete egy HVG-nek adott interjúban azt nyilatkozta: „olyan hangulat uralkodik az országban, hogy jobb, ha befogod a szádat”. A Népszabadság most azt írta, hogy Geszti Péter csak a bevételei kapcsán fogta be a száját.

 

Túrórudi és paprika külföldön: az elvándorlásról, hazájukat elhagyó magyarokról szól Geszti Péter legutóbbi dala. A szerzeményt június 26-án mutatták be hivatalosan. Nem sokkal korábban, májusban adott interjút a HVG-nek a reklámszakértő. Akkor azt mondta az országról:

„Itt van a legközelebbi fekete lyuk, nem az űrben kell keresni.”

Azt is mondta: „olyan hangulat uralkodik az országban, hogy jobb, ha befogod a szádat. Különben előbb-utóbb nem lesz állásod, egyszer csak rád ugrik valamilyen hivatal. Visszatért az a korszak, amikor mindenhatóság lett minden hatóság.”

 

Fiatalkori önmagának pedig még ma is azt üzenné: „Költözz el Peti.”

 

Fizetése egy részét a magyar államtól kapja Geszti Péter - szerdán számolt be erről a Bors. A lap információi szerint Geszti Péter a Magyar Nemzeti Filmalap marketingeseként dolgozik évi hatmillió forintért. A filmalap sajtóosztálya azt írta a lapnak: januártól valóban a támogatott filmek reklámozása a feladata a médiagurunak. Ezek között pedig Geszti Péter saját alkotása is ott van. Producerként ugyanis májusban 7 és fél millió forint támogatást nyert az alaptól, hogy elkészítse a "Folyékony arany" című produkciót.

 

Július 10-én pedig újabb 800 ezer forintot ítélt meg neki a kulturális alap a Pál utcai fiúk című musical dalszövegeinek megírására.

 

„Geszti Péter csak a bevételei kapcsán fogta be a száját” - írta a Népszabadság. A lap szerint Geszti nemrég interjúban ostorozta a politikai elitet, mostanra viszont kiderült, valójában a "mindenható" államból meg lehet élni. A Magyar Narancs pedig „Geszti Péter hajlékony gerince” címmel írta meg az ügyet.